Miért sikertelen a fogyókúra?

Miért sikertelen a legtöbb fogyókúra és miért nem működnek mindenkinél a vitalizálást ígérő étrendek? Válaszok, nem csak fogyni vágyóknak...
„Próbáld ki, nekem bevált"
Ismerős a mondat? Nem csak Magyarországon, hanem a világ szinte minden területén nők és férfiak milliói vannak túl sikertelen fogyókúrákon és olyan vitalizálást ígérő diétákon, amikről azt hallották, „Próbáld ki, nekem bevált!". Hetekig, hónapokig tartó szenvedés, lemondás és általában sok-sok elköltött pénz után az eredmény legtöbbször csak ideig-óráig tart. Olyan is van, aki egy fogyókúra végeztével több kilót szed fel, mint amennyit sikerült leadnia. Sőt, hazánkban a megkezdett fogyókúrák 96%-a sikertelen és többen, legalább 5-6 „sikeres" fogyókúrás módszert is kipróbálnak eredmény nélkül. De ha nem csak a fogyni vágyókról beszélünk, az is gyakran előfordul, hogy a különböző tisztító és vitalizáló kúrák a várva várt jobb közérzet helyett inkább legyengülést okoznak.

A helyes táplálkozás alapfeltétele a jó egészségnek

Nem csoda, ha rengetegen feladják, mondván: „Nem megy ez nekem!
De azért valljuk be, hogy ettől az elégedettségünk még nem tér vissza. Ha pedig a plusz kilók vagy az alacsony energiaszint nem csak terhet, önbizalomhiányt és rossz közérzetet jelentenek, hanem egészségügyi gondokat is okoznak, akkor odabent csak-csak mozgolódik bennünk a gondolat, hogy ebbe nem szabad belenyugodni. Hogy is lehetne elhessegetni ezt a gondolatot, amikor idehaza óránként hét ember hal meg kövérség miatti betegségekben és kb. kétszázezer ember ki sem tud mozdulni a túlsúlya miatt?

Tényleg alkatilag dől el, hogy ki, hány kiló vagy kinek, mi működik?
A válasz, igen is meg nem is. Alkatunk ugyanis tényleg különbözik de ez valójában belül dől el. Azaz mindössze annyit tesz, hogy nem vagyunk egyformák, de nem jelenti azt, hogy az elhízás vagy az alacsony energiaszint az alkattal magyarázható. Ennél azért mélyebbre kell ásnunk, egészen a forrásokig, azaz a táplálkozásig.


Ami az egyiknek méreg, az a másiknak orvosság! - tartja a mondás
És pontosan itt van a kutya elásva. A kutatók több évtizedes vizsgálatok alapján ugyanis megállapították, hogy anyagcserénk különbözősége határozza meg a táplálékok hasznosulását vagy épp káros hatását a szervezetünkben. Vagyis összedőlni látszik az a felfogás, miszerint pl. minden gyümölcs egészséges, a cukor rossz vagy hogy a zsír hizlal. Minden attól függ, hogy kinek és mennyi. Ezért nem válnak be a sablondiéták. És ezért van ugyanannak a tápláléknak akár gyökeresen más hatása két különböző anyagcseretípusba tartozó személynél.

Egyénre szabott táplálkozási módszer anyagcsere-típus méréssel

„Min múlik az, hogy milyen az anyagcserém?"
Négy fő tényező vizsgálatából tudhatjuk meg, hogy melyik anyagcseretípusba tartozunk:
1. idegrendszer
2. emésztőrendszer
3. hormonrendszer
4. vércsoport
Láthatjuk, hogy ezek nem olyan összetevők, amiken nagyon változtatni tudunk. De azt megtehetjük, hogy ha már ismerjük a saját anyagcseretípusunkat, akkor annak megfelelően táplálkozunk.

A saját testünk igényeinek megfelelő, egészséges táplálkozás nem KÚRA, hanem egy életre szól!
Jó hír, hogy a megfelelő étrend természetes „mellékhatása", hogy normalizálódik a testsúlyunk és majd kicsattanunk az energiától. A testünk tökéletesen tudni fogja, hogy mi a dolga, ha azt kapja, amire szüksége van. Még jobb hír, hogy közben nem kell koplalni (nem is szabad), nem kell pirulákat, csodaszereket bevenni, nem lesznek éhségrohamaink, és nem kell íztelen, beszerezhetetlen vagy méregdrága ételeket sem a menüre tenni, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben.

Nem csak a kilóinkra és a közérzetünkre van kedvező hatással az
anyagcseretípusunknak megfelelő táplálkozás...

Szabályozódik a vércukorszintünk, erősödik az immunrendszerünk, és sokkal energikusabbak leszünk, hiszen olyan energiák szabadulnak fel bennünk, amit a testünk eddig a nem neki való táplálék megemésztésére fordított. Sőt, a manapság annyi helyen hallott optimális sav-bázis egyensúly is helyreáll. Mindez pusztán evéssel. Ez a módszer tehát nem egy újabb divatdiéta és nem is fogyúKÚRA, viszont segít leadni a felesleges kilókat.

„Honnan tudom, hogy milyen anyagcseretípusba tartozom és mit egyek?"
Szerencsére már hazánkban is elérhető az a pontos és fájdalommentes, évtizedes kutatások alapján kifejlesztett, műszeres anyagcseretípus mérés, ahol egyben Önre szabott, fogyást elősegítő és vitalizáló életviteli szaktanácsadást is kap. Ha szeretne többet tudni erről a módszerről, kérje tanácsadónktól ingyenes „Energiaszint meghatározást „! Csak küldje el SMS-ben keresztnevét és e-mail címét a 06/20-571-4663-as telefonszámra, vagy jelentkezzen be a www.metodic.hu oldalon erre a mérésre!